Медіаграмотність для всіх

Якщо ви побачили емоційну новину і не знаєте, як її перевірити — експерти з медіа та інформаційної грамотності підготували цей освітній серіал для вас.

Дізнайтеся, як неправда може грати на руку вашим упередженням та в якій атмосфері вона може поширюватися. Спойлер: ви більш схильні потрапити під їхню дію, коли вважаєте світ небезпечним та знаходитеся в інформаційній бульбашці. Але це можна виправити — вивчіть, як нас обманює мозок, навчіться розпізнавати різні типи фейків у заголовках та на фото, дію ботів і тролів, а також маніпулятивні новини. Ці навички — неоціненні для будь-кого, у будь-якому віці, у будь-якій професії.

Як захиститися від фейків і дезінформації — це 10 серій, насичених знаннями з протидії фейкам і дезінформації, захисту особистих даних і порадами з безпеки в інтернеті. У форматі діалогу ведучий Святослав Гринчук разом з гостем-експертом обговорюють окремі теми з медіаграмотності. Освітній серіал надасть глядачам практичні навички медійної та інформаційної грамотності, які мають стати частиною їхнього життя в умовах повномасштабної війни, а також пояснить, як орієнтуватися в інформації довкола та розпізнавати дезінформацію й пропаганду.

На початку пандемії значна частина населення готова була повірити конспірологам і теоріям змов через відсутність навичок перевірки інформації в інтернеті. Такі уміння називаються медіаграмотністю — і ви можете легко цьому навчитись.

В серіалі ви дізнаєтесь, як розпізнати брехню чи маніпуляцію і яким чином експерти та блогери можуть подавати неправдиву інформацію. Фейки зазвичай здійснюють свій впливав через тексти і картинки, чіпляють нас за емоції — головне навчитись це помічати.

Більше ніяких теорій змов — дивіться серіал і зберігайте спокій.

 

Всеукраїнський конкурс учнівських робіт "Я - журналіст!"

Запрошуємо до участі  у всеукраїнському конкурсі учнівських та студентських творчих робіт “Я – журналіст!” 2024/2025 навчального року.

Метою проведення конкурсу учнівських та студентських творчих робіт “Я — журналіст!” (у подальшому — Конкурс) є виявлення та стимулювання творчо обдарованої учнівської та студентської молоді, схильної до журналістської діяльності; сприяння її профорієнтації, стимулювання до прояву активної життєвої позиції, підтримка педагогів, які працюють із такими учнями та студентами.

Організатором Конкурсу є секретар Національної спілки журналістів України, засновник Школи універсального журналіста Віталій Голубєв, співорганізаторами — департамент освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та Національний університет “Острозька академія

 Учасниками Конкурсу можуть бути учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх форм власності, учні та студенти закладів професійно-технічної, фахової передвищої освіти та студенти закладів вищої освіти всіх областей України незалежно від місця їхнього фактичного місцезнаходження (в тому числі й за межами України) на момент написання конкурсної роботи.

Роботи учнів оцінюються у трьох окремих вікових групах молодшій (5-7 класи), старшій (8-11 класи та заклади професійно-технічної, фахової передвищої освіти) та студентській (студенти закладів вищої освіти). Роботи від учасників, які не належать до зазначених категорій, розглядаються поза конкурсом.

Терміни проведення Конкурсу: початок прийому робіт – 1 листопада 2024 року, закінчення прийому – 1 березня 2025 року, робота журі — з 1 березня до 1 квітня 2025 року, оголошення та нагородження переможців – з 1 квітня до 1 травня 2025 року.

З положенням про конкурс можна ознайомитись за посиланням: https://ij.ogo.ua/ya-zhurnalist/umovi-konkursu-ya-zhurnalist-2024-2025-navchalnogo-roku/

Підвищуйте свою онлайн-безпеку разом із Дія.Освіта!

     Підвищуйте свою онлайн-безпеку разом із Дія.Освіта!

  Протягом семи днів у межах Тижня цифрової грамотності (триватиме з 18 по 24 листопада 2024 року) читайте на сторінках Дія.Освіта корисні матеріали, які допоможуть користуватися гаджетами та інтернетом безпечніше:

- гайди про те, як захиститися від інтернет-шахраїв;

- інтерактивні завдання, щоб перевірити навички кіберзахисту;

- добірки порад, які зроблять ваше перебування онлайн безпечнішим.

  Тиждень цифрової грамотності — щорічна кампанія Мінцифри з розвитку й покращення диджитал-навичок українців та українок. Разом із партнерами незмінно підтримуємо підвищення цифрової грамотності громадян, аби усім в країні — дорослим та юним — було однаково зручно і безпечно користуватися електронними послугами.

   Дивіть онлайн-курси, щоб впевнено користуватися гаджетами та послугами, не боячись жодної фішинг-пастки:

«Базові цифрові навички для людей елегантного віку»

«Кібергігієна для молоді»

«Базові знання з кібергігієни»

«Кібергігієна: як захиститися від фішингу»

«Персональна кібергігієна»

  Стежте за соцмережами Дія.Освіта, зберігайте добірку корисних онлайн-курсів та діліться порадами із кібербезпеки із рідними — захистіть себе та рідних у цифровому світі.

 #Тижденьцифровоїграмотності2024

 

 

Благодійна акція "Монети вдячності"

 

Національний банк спільно з Superhumans Center запускає щорічну благодійну акцію #SuperCoins.
Усі зібрані кошти підуть на допомогу українським військовим, які постраждали внаслідок бойових дій.
"Звичайні монети, які ми щодня тримаємо в руках, можуть стати рятівною підтримкою для тих, хто цього потребує, та допомогти повернути суперможливості нашим героям. Звертаюся до молоді, педагогів та усіх громадян загалом: підтримайте українських військових, які втратили кінцівки, зробіть їх адаптацію простішою. Кожна зібрана монета здатна поліпшити життя тих, хто віддав частину себе заради України. Долучайтеся до збору коштів і разом творіть добро!", – закликав заступник Голови НБУ Олексій Шабан.
   Як долучитися?
Якщо маєте бажання підтримати наших супергероїв, зберіть монети номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень і з 09 вересня до 29 листопада 2024 року принесіть їх до найближчого відділення одного з банків-партнерів акції: ПриватБанк, Ощадбанк, ПУМБ.
Банк перерахує ці кошти на рахунок фонду Superhumans Center.
До акції можна долучатися як індивідуально, так і колективом.
Організовуйте збір у ваших закладах освіти, підприємствах, організаціях, установах та всі разом підтримаймо наших героїв.
   Детальніше – у пресрелізі: https://cutt.ly/meESy7ZB .
    Більше інформації про акцію, відділення банків та реквізити для перерахунку коштів Superhumans Center – на сайті проєкту: https://promo.bank.gov.ua/super-coins//
Твори добро легко – поділіться своєю силою.
Приєднуйтеся до акції #SuperCoins та допоможіть нашим захисникам!
 

З Днем фізичної культури та спорту України!

 

   

   У другу суботу вересня в Україні традиційно відзначається День фізичної культури і спорту – головне свято для спортсменів, тренерів, фахівців спортивної сфери, усіх прихильників здорового способу життя.

Щиро вітаємо всіх прихильників фізкультурно-спортивного руху з нагоди Дня фізичної культури і спорту України.

Спорт уособлює в собі молодість, велич духу і мужність, а здорові духом і тілом люди складають опору суспільству, адже спорт не тільки дає здоров’я, а й загартовує характер і волю. На честь спортивних  перемог у різних куточках світу лунає Державний  Гімн України та майорить національний прапор!
Висловлюємо слова щирої вдячності всім, хто працює у сфері фізичної культури, – педагогам, тренерам і спортсменам, чиїми перемогами по праву пишаємося. Впевнені, спорт й надалі буде успішно розвиватися.

                Вітаємо з Днем фізичної культури та спорту України!

Актуально

 Інклюзивно-ресурсний  центр 

Богородчанської селищної ради