Медіаграмотність для всіх
Якщо ви побачили емоційну новину і не знаєте, як її перевірити — експерти з медіа та інформаційної грамотності підготували цей освітній серіал для вас.
Дізнайтеся, як неправда може грати на руку вашим упередженням та в якій атмосфері вона може поширюватися. Спойлер: ви більш схильні потрапити під їхню дію, коли вважаєте світ небезпечним та знаходитеся в інформаційній бульбашці. Але це можна виправити — вивчіть, як нас обманює мозок, навчіться розпізнавати різні типи фейків у заголовках та на фото, дію ботів і тролів, а також маніпулятивні новини. Ці навички — неоціненні для будь-кого, у будь-якому віці, у будь-якій професії.
- Very Verified: онлайн-курс з медіаграмотності https://osvita.diia.gov.ua/courses/very-verified
Як захиститися від фейків і дезінформації — це 10 серій, насичених знаннями з протидії фейкам і дезінформації, захисту особистих даних і порадами з безпеки в інтернеті. У форматі діалогу ведучий Святослав Гринчук разом з гостем-експертом обговорюють окремі теми з медіаграмотності. Освітній серіал надасть глядачам практичні навички медійної та інформаційної грамотності, які мають стати частиною їхнього життя в умовах повномасштабної війни, а також пояснить, як орієнтуватися в інформації довкола та розпізнавати дезінформацію й пропаганду.
- Як захиститися від фейків і дезінформації https://osvita.diia.gov.ua/courses/how-to-protect-yourself-from-fakes-and-disinformation
На початку пандемії значна частина населення готова була повірити конспірологам і теоріям змов через відсутність навичок перевірки інформації в інтернеті. Такі уміння називаються медіаграмотністю — і ви можете легко цьому навчитись.
В серіалі ви дізнаєтесь, як розпізнати брехню чи маніпуляцію і яким чином експерти та блогери можуть подавати неправдиву інформацію. Фейки зазвичай здійснюють свій впливав через тексти і картинки, чіпляють нас за емоції — головне навчитись це помічати.
Більше ніяких теорій змов — дивіться серіал і зберігайте спокій.
- Медіаграмотність у часи пандемії https://osvita.diia.gov.ua/courses/mediagramotnist-u-casi-pandemii