Мовленнєві порушення на сьогодні стали досить поширеним явищем. На відміну від усного мовлення, яке формується спонтанно, навичок письма та читання дитина набуває у процесі навчання. Стійкі порушення писемного мовлення можуть виникати навіть у дітей із високим інтелектом, збереженим усним мовленням, повноцінним слухом і зором, у яких несформовані деякі психічні процеси.
   18 березня 2025 року на базі Підгірської гімназії відбулося засідання Школи компетентного педагога вчителів-логопедів логопедичної служби Богородчанської селищної ради на тему «Профілактика та корекція порушень читання і письма у дітей молодшого шкільного віку». Учителі-логопеди у форматі круглого столу пригадали механізми, симптоматику, класифікацію порушень писемного мовлення. А також поділилися досвідом шляхів подолання дислексії та дисграфії у молодших школярів. Вчитель-логопед логопедичного пункту Герин Марія Володимирівна провела цікаве та змістовне логопедичне заняття з дітьми першого класу «Автоматизація звука [л] у складах, прямому складі на початку слова». Метою заняття було не тільки автоматизація звуків у складах та словах, але і попередження помилок під час читання та письма.
  Під час методичних діалогів директор Підгірської гімназії Ольга Івоняк та заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Кицмей відзначили високу результативність у роботі вчителя-логопеда. Марія Герин поділилася власним досвідом налагодження партнерських відносин з педагогами закладу.

Зустріч була змістовною, цікавою та позитивною! 🥰

   

Актуально

 Інклюзивно-ресурсний  центр 

Богородчанської селищної ради