07 листопада 2024 року в громадсько-соціальному просторі «BogoХаб» відбувся тренінг на тему: «Стратегія планування для молоді: з чого почати?», який провела запрошена тренерка від БФ «Рокада» Лілія Стрілецька.
На тренінгу ми визначили що будь-яке планування – це бачення кінцевої мети і перелік шляхів, які приведуть до її досягнення. Як правило, стратегічне планування має п'ять етапів: аналіз поточного стану, визначення майбутнього стану, визначення цілей і задач, реалізація та оцінка.
Стратегічний план – це документ, що описує краще майбутнє організації та ефективний шлях його досягнення.
Стратегію доцільно розробляти не більше ніж на 3-5 років. При цьому варто пам’ятати, що стратегічне планування – це процес, який відбувається постійно, тому внесення коректив – явище не лише закономірне, а й необхідне.
Необхідність стратегічного плану полягає в тому, щоб ми управляли своїм розвитком, а не плили за течією, щоб реагували на зміни в житті, щоб підвищували свою конкурентоспроможність, щоб ефективно використовували обмежені ресурси.
Головне перед написанням Стратегічного плану (СП) – прописати Місію, Бачення та Цінності.
Місія – це визначення конкретної причини існування організації в рамках визначеного бачення.
Бачення – картина майбутнього, основна мета, до якої прагне організація.
Система цінностей організації відображає етичні й світоглядні засади роботи організації, а саме:
Після того, як у організації прописані Місія, Бачення та Цінності, варто зосередити увагу на стратегії.
Молодь громади активно працювала над поставленими завданнями та напрацювала свою стратегію планування, а також визначили свої soft та hard skills, навчилися робити SWOT-аналіз особистості, формувати стратегічні цілі та завдання. Визначили які можуть бути ризики для молоді в громаді та план їх уникнення. Ці всі блоки є важливими та зацікавили молодь, тому активність, допитливість учасників перейшла в змістовну дискусію.
Дякуємо всім, хто долучився до тренінгу!
Бажаємо всім успішної реалізації ідей та планів!
Дякуємо ЗСУ за можливість працювати, навчатись та вдосконалюватись!