Шахи - одна з найкращих і найпоширеніших ігор у світі. Деякі спеціалісти стверджують, що їм понад 5000 років! Не дивно, що сам винахід шахової гри, захований у сутінках стародавньої історії, обріс низкою цікавих фактів. Деякі вчені вважають, що сама назва шахи пішла від перської мови, і коли гравці здійснювали атаку на короля суперника зі словами «Шах і мат» в перекладі з перської це означало: «король помер». Психологи часто згадують гру в шахи, як ефективний спосіб поліпшити пам’ять, що дозволяє вирішувати складні завдання і продумувати хитромудрі ідеї. Сьогодні в шахи грають у всьому світі, й мільйони людей з цікавістю стежать за даною інтелектуальною грою.
   20 березня 2025 року в приміщенні громадсько-соціального простору «BogoХаб» було проведено змагання з шахів присвячені Дню українського добровольця серед учнів 5-9 класів загальної середньої освіти та вихованцями центру позашкільної освіти Богородчанської громади. Дані змагання стали справжнім святом інтелектуальних ігор та сприяли розвитку товариських відносин між учнями та вихованцями. Для шахістів це була не лише можливість продемонструвати свої вміння, а й познайомитись з новими друзями. У змаганнях взяли участь понад 10 учасників, які змагалися у декілька етапів, що дозволило виявити найсильніших гравців серед учнівської молоді. Атмосфера була напруженою, але дружньою, учасники активно підтримували один одного і раділи кожній перемозі. В підсумку переможцями змагань стали:

Серед дівчат перемогу вибороли:
І місце – Середюк Софія, учениця 8 класу Богородчанського ліцею №2;
ІІ місце – Світловська Владислава, вихованка Центру позашкільної освіти;
ІІІ місце – Дзюбак Тетяна, учениця 8 класу Підгірської гімназії.


Переможці серед юнаків:
І місце –Міщук Мар’ян, учень8 класу Богородчанського ліцею №2;
ІІ місце –Петровський Макар , вихованець Центру позашкільної освіти;
ІІІ місце – Трінчук Богдан, учень 9 класу Старунського ліцею.

Серед команд:
І місце – команда Богородчанського ліцею №2;
ІІ місце – команда Центру позашкільної освіти;
ІІІ місце – команда Богородчнського ліцею №1 імені Олекси Гірника.


«Такі змагання не тільки сприяють популяризації інтелектуальних ігор, але й допомагають дітям розвивати стратегічне мислення, увагу та концентрацію», - наголосив головний суддя змагань Василь Гуляк. Переможці отримали від відділу освіти, молоді та спорту грамоти та медалі. Змагання стали чудовою можливістю для молодих талантів продемонструвати себе, а також зарядитися новими враженнями та мотивацією для подальших досягнень у шахах.
У шахах, як і у житті. Щоб зробити хід - потрібно подумати. Сьогодні багато молоді цікавляться цією грою. Маємо надію, що шахові змагання відбуватимуться частіше і дозволять нашим здобувачам освіти проявити себе у даній грі.


Дякуємо Збройним Силам України за щоденну боротьбу! За кожен новий ранок!

Пишаємося! Переможемо!!!
Слава Україні!