29 січня, у день Героїв Крут, у конференц-залі відділу освіти, молоді та спорту Богородчанської селищної ради відбулися змагання з шашок на кубок пам’яті Героя України Олекси Гірника.
У змаганнях взяли участь 11 учасників. Їх привітали організатори: від відділу освіти – в. о. директора центру професійного розвитку педагогічних працівників Олена Прокопишин та головний спеціаліст Марина Цюпа, а також голова Богородчанської федерації шашок Іван Кіф’як.
Баталії на шашкових дошках тривали понад п’ять годин. Незважаючи на напругу у кожній партії, у залі панувала дружня, товариська атмосфера. У змаганнях з основних шашок перше місце виборов Іван Кіф’як з Саджави, другим був богородчанець Михайло Дем’янюк, третє місце посів Богдан Дзепчук з Маняви.
Не менш цікавими є змагання з бліц-турніру, адже тут учасники регламентовані часом. У цьому виді найспритнішим став Михайло Дем’янюк, друге місце посів Богдан Дзепчук, а замкнув трійку призерів Василь Винничук з Солотвини. Переможці нагороджені кубками та грамотами.
Довідково. Олекса Миколайович Гірник (28 березня 1912, Богородчани Івано-Франківської області – 21 січня 1978, Канів Черкаської області) – український дисидент, політв’язень, Герой України. За висловлювання проти польської влади і заклики до незалежності України 25 березня 1937 р. був засуджений до п'яти років і трьох місяців в’язниці. Покарання відбував у концтаборі в Березі Картузькій, у львівській тюрмі «Бригідки». У 1939 р. під час німецького вторгнення до Польщі втік із в'язниці. 17 грудня 1940 р. був засуджений за ст. 54-10 ч.1 Кримінального кодексу УРСР (зрада Батьківщині) на вісім років концтаборів і п'ять років позбавлення прав. Покарання відбував на Уралі. У 1949 р. одружився з Кароліною Петраш, яка відбула заслання в Іркутську. 1953 року подружжя перебралося в м. Калуш, до брата Кароліни, греко-католицького священика Михайла Петраша, який також повернувся із заслання. У 1950 р. народився син Маркіян, а в 1954 р. – Євген ( у майбутньому – Народний депутат України 4-го скликання). О. Гірник працював на цегельному заводі обліковцем, а пізніше інженером. Усі роки дуже переймався долею України, її культури й мови. Був знаним у місті шахістом, голубівником і пасічником.
21 січня 1978 р., у переддень 60-ї річниці проголошення самостійності України Центральною Радою (22 січня 1918), вчинив акт самоспалення біля могили Шевченка на знак протесту проти русифікації України. Інформація про цей вчинок замовчувалася за роки радянської влади.
Указом Президента України Віктора Ющенка № від 18 січня 2007 р. за проявлені громадянську мужність і самопожертву в ім'я незалежної України Гірнику Олексі посмертно присвоєно звання Герой України. На вшанування пам’яті про славетного українця у Богородчанах та Калуші є вулиці, названі на честь Олекси Гірника.